W dziale Przetargi ukazało się nowe ogłoszenia dotyczące: "Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane Modernizacja budynku Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie"

Przejdź do ogłoszenia: [KLIK]

24 kwietnia 2024 r. po raz pierwszy w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracyjnego. Panie nauczycielki kształcące słuchaczy kierunku technik administracji zorganizowały spotkanie, na którym mogliśmy się dowiedzieć jakie funkcje i zadania pełnią pracownicy administracyjni. Zaproszenie do podzielenia się swoim doświadczeniem przyjęli: Pan Przemysław Kiedrowski – wójt gminy wiejskiej Wejherowo, Pani Dorota Formela – sołtys Warszkowa oraz Pani Dorota Nawała – pracownik administracji publicznej. Na zakończenie Pani Mirela Maciejewska oraz Krystyna Ceplin omówiły zasady Savoir  – vivre w biznesie. Serdecznie dziękujemy za sympatyczne spotkanie.

 

17 kwietnia 2024 r. w murach naszej szkoły gościliśmy seniorów. W ramach IX Europejskiego Dnia Seniora słuchacze pod kierunkiem nauczycieli udzielali porad stomatologicznych, wykonywali masaże i zabiegi kosmetyczne dłoni. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła gra Bingo. Każdy z uczestników mógł również własnoręcznie wykonać żywy obraz. Dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek.  Był to wspaniały dzień, pełen uśmiechu i pozytywnych emocji. Z serca wszystkim dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Marzec i kwiecień to miesiące wzmożonej promocji szkoły. Nauczyciele wraz ze słuchaczami spotykali się z uczniami ostatnich klas szkół średnich, opowiadając o ofercie edukacyjnej naszej szkoły. Uczestniczyliśmy również w Dniu zawodowca w Pucku oraz Targach edukacyjnych w PZS nr 2 w Wejherowie.  Zapraszamy do podjęcia nauki w wejherowskim Medyku !

 

23 marca 2024 r po raz kolejny nasze Panie florystki zorganizowały warsztaty florystyczne. Tematem przewodnim było tworzenie palm wielkanocnych. W spotkaniu któremu towarzyszyła wspaniała atmosfera, kawa i ciastko. Uczestniczyły Panie z kół gospodyń wiejskich z Gowina, Bolszewa i Orla, Panie ze Stowarzyszenia Amazonek oraz Uniwersytetu trzeciego wieku. Efekty prac były imponujące.

 

 

 

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy w naszej szkole bardzo aktywnie. Odbyły się warsztaty prowadzone przez słuchaczy kierunku technik masażysta p.t. Witamy wiosnę z Ajurwedą, w których uczestniczyli uczniowie wejherowskiego Elektryka. Zakończyliśmy również akcję krwiodawstwa „50 litrów krwi na 50 lecie Medyka”. W zaproszonym na ten dzień krwiobusie nasi słuchacze, nauczyciele i przyjaciele oddali ponad 11 litrów krwi. Wszystkim z całego serca dziękujemy. 

 

W załączniku przekazujemy Państwu aktualny Informator Rekrutacyjny 2024.

 

Zapraszamy do zapoznaina się z nim -->[POBIERZ]

Tegoroczny Dzień Kobiet obfitował w wiele wydarzeń. Nasi masażyści, florystki i kosmetyczki dzieliły się swoimi umiejętnościami i umilały czas Paniom w licznych eventach: w Filharmonii Kaszubskiej, wejherowskim szpitalu, szkole podstawowej w Redzie oraz w Pucku. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, słuchaczom i nauczycielom za duże zaangażowanie.

4 marca 2024 r. rozpoczęliśmy kolejną edycję Programu profilaktyki przeciwobrzękowej dla osób po zabiegach z zakresu chirurgii onkologicznej. Kompleksową terapią przeciwobrzękową objęliśmy 10 Pań z Wejherowskiego Stowarzyszenia Amazonek. Słuchacze pod kierunkiem nauczycieli wykonują serię zleconych przez lekarza specjalistę zabiegów: manualnego drenażu limfatycznego, ćwiczeń ruchowych oraz kompresjoterapii. Odbędą się również zajęcia z zakresu pielęgnacji skóry. Program finansowany jest przez Starostwo Powiatowe w  Wejherowie.

 

 

Miesiąc luty w szkole przebiegł pod hasłem piękna. Słuchaczki kierunku kształcenia technik usług kosmetycznych pod kierunkiem nauczycielek z okazji Walentynek oraz Dnia piegów zorganizowały warsztaty dotyczące pielęgnacji cery młodej i dojrzałej. Z zabiegów skorzystały uczennice wejherowskich szkół, panie z uniwersytetu trzeciego wieku oraz pracownice szkoły.

 

 

 

Nastąpiła aktualizacja Planu zajęć dla kierunków: Stacjonarne kierunki kształecenia  OM, TUK . Zapraszamy do zapoznania się z zmianami --> przejdź